Kopce zdolány

Jedenáctý ročník ročník Sněžnického stratéga je za námi. Myslel jsem si, že tentokrát už nebudeme „na dohled“ od Sněžníku, ale opak byl pravdou, z některých vyhlídek byl Sněžník jako na dlani. Doufáme, že se Vám ve Středohoří líbilo, přestože tam jsou vodorovné úseky cest a silnic vzácnější než tetřevi na Šumavě. O to více bylo krásných vyhlídek, historických hradů, prudkých sjezdů a ještě prudších výjezdů i dalších zajímavých míst.

Ačkoli počasí od rána zrovna nelákalo k projížďce na bajku lesem, překvapilo nás, že kromě jednoho člověka (který se mi telefonicky omluvil) jste přijeli všichni přihlášení. Ještě před startem se mraky protrhaly a slunečné středohořské dobrodružství mohlo vypuknout.

Umístění kontrol vám letos připravil Semish a já jsem provedl následnou korekci. Vypadla třeba 80ka v Průčelské rokli, nebo lípa v zaniklé obci kam už cesty dávno nevedou. Sice byly trochu dohady (ty vole, to je cenzůra jak za komínů!), ale nakonec jsme se shodli. Přesto se ukázalo, že je to v těch kopcích pořád moc velké a tak jsme na poslední chvíli vypustili ještě 4 kontroly, aby to bylo alespoň trochu „datelné“ a dalo se přemýšlet o nějaké strategii. Pro kandidáty na vítězství se nabízela trochu riskantní varianta pobrat všechny černé kontroly vykompenzovat jejich nízké body bonusem 100 bodů. Málem se to podařilo ATC Kokořín, nebo Bizonovi, ale vypekla je chybějící cesta z K34. Jediní kdo bonus utrhli tak byli Peklo se nikdy nemýlí!, bohužel za cenu 84 bodů penalizace za pozdní příjezd. Některé týmy měly problém najít skalní palici na Magnetovci, kde si mapař trochu více zageneralizoval. Ale kdo věřil, ten našel – jediná 80ka přece nemůže být zdarma, nebo levně. Nikdo z vás se také nepokochal výhledem z Vysokého Ostrého a tak jsme se tam museli vypravit sami v rámci čekání na váš příjezd. Škoda že jsme tam K41 rovnou nesebrali, protože následně jí nějaký padouch ukradl.

Výsledným pořadím ještě trochu zamíchala cholerová kontrola, která stejně jako vloni ani letos nebyla (díky chybnému vzorci v jedné z buněk kalkulátoru) určena úplně správně. Ale osud tomu tak chtěl a cholera je těžká nemoc. Jak jednou vypukne, léčí se špatně a proto K44 zůstává nakaženou a odčítá 40 bodů.

Jak to tedy dopadlo? Nejlepším stratégem se stal Chromý kůň Petr Marusič, následovaný zkušenými matadory Viktorem Slavíkem a Janou Dlabčou Kroupovou, jedoucími opatrně ale vostře. Třetí místo obsadil Petr Pruner s Terezou HnátkovouEPO tornádo. Vyhráli ale všichni, kteří se zúastnili a my jim tímto velice děkujeme.

Tak za rok, tentokrát že by na Sněžníku?
Marťas

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *